“Dzīvo organismu kustība”
- Kā kustas mugurkaulnieki kuriem ir četras kājas
Mugurkauoinieki kustas ar muskuņiem un ar kaulu palīdzību
Kā
kustas čūskas
Čūskas rāpo kā čūska rāpo, nosaka tās ķermeņa uzbūve. Uz lāpstiņas skriemeļiem nav ribu. Tas ļauj rotēt sānu un vertikāli, nepārklājot mugurkaulu, tādējādi panākot lielāku elastību. Skriemelis uz savas ventrālās virsmas var pārvietot garu aizmugurējo izvirzījumu, ko sauc par hipapofīzi. Šīs struktūras esamībai vai neesamībai uz ķermeņa aizmugurējās trešdaļas skriemeļiem ir liela nozīme čūsku klasifikācijā, jo lielas sugu grupas to parāda kā vispārēju īpašību.
- Čūskas metode: atgrūšana no virsmas, akmeņiem, kokiem. Viņi pārvietojas viļņotās kustībās. Šai metodei nav piemērota slidena un gluda virsma, piemēram, stikls. Šī kustība ir pazīstama kā sānu viļņošanās. Sākot no kakla, čūska izspiež muskuļus, spiežot ķermeni no vienas puses uz otru, izveidojot izliekumu rindas. Ūdenī šī kustība viegli dzen čūsku uz priekšu, jo katra saraušanās spiež pret ūdeni. Uz sauszemes čūska parasti atrod pretestības punktus uz virsmas, piemēram, akmeņus, zarus vai iespiedumus, izmanto savu ķermeni, lai noklikšķinātu uz visiem punktiem uzreiz, virzot čūsku uz priekšu.
- Saplacināšanas metode: tas ir grūtāks pārvietošanās veids, bet ir efektīvs šaurās vietās. Šī metode labi darbojas horizontālās virsmās, bet čūskas tiek audzētas, izmantojot akordeona paņēmienu. Čūska izstiepj galvu un ķermeņa priekšpusi gar vertikālu virsmu, un pēc tam atrod vietu, kur uztvert vēdera svarus. Lai to sasniegtu, viņa ar sijām sviež ķermeņa vidusdaļu, pielīp virsmai, velk to atpakaļ līdz galam un tad atgriežas atpakaļ uz priekšu, lai atrastu jaunu sagūstīšanas vietu.
- Ietekme uz sānu: Šī ir sarežģīta kustība, kuru čūskas bieži izmanto, lai pārvietotos pa vaļīgām vai slidenām virsmām, piemēram, smiltīm vai dubļiem. Saspiežot muskuļus un izmetot ķermeni uz sāniem, izveidojas S forma, kurai ir tikai 2 saskares punkti ar zemi. Liekas, ka čūska met galvu uz priekšu, un pārējais ķermenis steidzas pēc tās.
- Vienkārša (kāpuru) metode: tā ir lēna, ložņājoša, tieša kustība. Kā čūska vienlaikus rāpo? Dzīvnieks izmanto dažas no platajām vēdera skalām, lai satvertu zemi, virzoties uz priekšu. Šī ir daudz lēnāka kustības metode, viļņi ir daudz mazāki un saliecas augšup un lejup, nevis no vienas puses uz otru. Kad čūska izmanto kāpurķēdes kustību, katras līknes virsotnes paceļas virs zemes, bet ventrālās skalas uz dibena virzās pret zemi, radot pulsācijas efektu, kas ir līdzīgs kāpurķēdei.
Kā
kustas putni
Putniem nozīmīgākais pārvietošanās veids ir lidošana.Putni var lidot vēzējot spārnus un planējot. Viss putns ir airodinamisks. Daži putni arī nirst. Kājas izmanto lai nosēstos.
Kā
kustas zivis
Zivīm nav kāju roku un plaušu, Tām ir žaunas spuras. Tās ir pārklātas ar tādu kā gļotu. Tās ir tādas lai tām būtu viegli kustēties tās stūrē ar jau iepriekš pieminētajām zvīņām. Tām ir forma lai būtu vieglāk pārvietoties ūdenī.
- Kā kustas cilvēks
Ar kājām kauliem un muskuļiem
Kā kustas bezmugurkaulnieki, kuriem ir ārējais skelets
Kārlis Linnejs bezmugurkaulniekus iedalīja 2 lielās grupās: kukaiņos un tārpos. Tie kustas izmantojot muskuļus
Kā
kustas dzīvnieki, kuriem nav cieta skeleta
Tie pārsvarā tikai izmanto savus muskuļus to ķermeņa daļas ir specializējušās kustību veikšanai tikai vienā virzienā
Kādas
kustības piemīt koraļļiem un sūkļiem
Koraļļi ir jūrā dzīvojoši bezmugurkaulnieki, kas pieder pie dzēlējzarndobumaiņu koraļļpolipu klases . Tie ir mīksti dzīvnieki - polipi, kuru ķermeņus ietver pārkaļķojusies čaula. Tie nevar pakustēties
Kādas
kustības piemīt augiem
Augi var kustēties, tie kustās uz to pusi kur ir suale kā arī tie var augt un aizvērt vai atvērt savas zieda lapas